O nas - feniksfundacja

Menu główne:

Nasza działalność
Fundacja FENIKS jest organizacją pozarządową, działającą od 1999 roku. Nasza pomoc skierowana jest w stronę dzieci i osób niepełnosprawnych. Już od kilkunastu lat dajemy nadzieję na lepsze życie, bez bólu i troski o jutro. Wysokie koszty leczenia, uniemożliwiają rodzicom będącym w trudnej sytuacji materialnej, należytą i godną opiekę nad chorym dzieckiem. My poprzez sprawdzony system pomocy dajemy szansę na wyzdrowienie. Pieniądze przeznaczone są między innymi na sprzęt rehabilitacyjny, zabiegi i lekarstwa. Aktualnie Fundacja umożliwia pozyskiwanie środków pieniężnych na subkontach 16 podopiecznym. W ramach pomocy dzieciom współfinansowaliśmy wyposażenie pracowni komputerowej miejscowej Szkoły Podstawowej oraz zakup pomocy naukowych, promujemy uzdolnionych uczniów, niesiemy pomoc dzieciom z rodzin patologicznych i dzieciom żyjącym poniżej minimum socjalnego. Fundusze na działalność Fundacji, pochodzą przede wszystkim z darowizn 1% podatku, ze zbiórek oraz bezpośrednich wpłat osób prywatnych i firm.